Media & PR

Press kit: 

Logo pack: tutaj

Kontakt dla mediów: kontakt@looks-by-luks.plLipiec 2021

STYLISH PAPER LATO -
Stylowy przewodnik po Trójmieście / www.intopassion.pl 

ATELIER LUKS & POP-UP STORE – na zakupy po polskie marki

Stworzony przez właścicieli polskiej marki Looks by Luks pop up na dwóch poziomach zachwyca każdym detalem: oczywiście nową kolekcją z turbanami, opaskami i kimonami w roli głównej, zdjęciami na ścianach ze zrealizowanej w Meksyku sesji, kącikiem dla dzieci, zagospodarowaniem przestrzeni i sposobem ekspozycji (...).

Czerwiec 2021

ladnebebe.pl
- Jesteś LIKE NO OTHER.

Wyjątkowość subtelnie szepcze albo głośno krzyczy. Zupełnie jak ludzie, którzy się z nią zetkną. Pamiętasz te czasy, kiedy ważniejsze od wpisywania się w abstrakcyjną formatkę ideału było odkrywanie tajemnic


mamadu.pl - 3 mamy z Polski wzięły sprawy w swoje ręce. Te zdjęcia dowodem, że każde dziecko jest piękne.

Miały dość gładkich pięknych dzieci w reklamach i postanowiły zrobić sesję "normalsom". Trzy mamy pokazują, że każde dziecko jest idealne takie, jakie jest. Ich akcja "Like No Others" to ważny głos w nauce akceptacji własnego ciała.
Maj 2021

Lustro nr 2, od str. 52
 (kliknij, aby zobaczyć wydanie online)
Prestiż Magazyn Trójmiejski

prestiztrojmiasto.pl - "Niech żyje życie!"

Słoneczny Meksyk, wolność, marzenia, frywolny wiatr łaskoczący po policzkach… To właśnie wolność w definicji Look by Luks. Najnowsza kolekcja sopockiego brandu to hołd w stronę meksykańskiej ikony - Fridy Kahlo, a zarazem głośny, bezkompromisowy apel o wolność.

Liberté!

 

nr 5/2021 (125), od str. 50 (kliknij, aby zobaczyć wydanie online)Marzec 2021

ladnebebe.pl - 
LOOKS BY LUKS: LIBERTÉ. O wiosenno-letniej kolekcji.

Liberté odnosi się do wielobarwnej epoki lat 70., a wraz z nią do kultury hipisowskiej rozkochanej w hasłach wolnościowych i inicjatywach oddolnych. Hołduje naturalności (co ujawnia się w zastosowaniu wyłącznie naturalnych tkanin) i wszechstronności (chusty i kimona mogą mieć wiele różnych zastosowań). Ponadto dużą wagę przykłada się tu do pielęgnowania relacji i otwartości wobec nie zawsze zgodnych z naszymi poglądów. I echa tych wpływów występują zarówno w kolekcji dla dzieci, jak i dla kobiet i mężczyzn. 

Marzec 2021

SS'21 Liberte collection lookbook 

Listopad 2020

Poradnik Sirtfood No.6 (proszezdrowie.pl) - „Codzienne dbanie o siebie stanowi pewnego rodzaju rytuał.(...)"

Looks by Luks to rodzinna firma, która tworzy w Polsce z myślą o świadomych konsumentach, którym zależy na unikalnych i niepowtarzalnych produktach, wykonanych w duchu zrównoważonej mody, jak najmniej szkodzącej środowisku. Historia marki zaczęła się od turbanów dla dzieci i dorosłych, a dzisiaj w asortymencie można znaleźć całą gamę przewiewnych ubrań, włącznie z japońskimi (!) kimonami. Na nasze pytania o to, jak odnaleźć komfort, odpowiada Sylwia, założycielka.

Sznyt.pl- Looks by Luks: W modzie przetrwają te marki, które oferują coś więcej, niż tylko produkty

Na próżno szukać w Polsce firmy, która ma w swoim asortymencie tak wiele różnych nakryć głowy w tak bogatej palecie barw - turbany dla dzieci i dorosłych, czapki, opaski, frotki. Z twórcami marki rozmawiamy o ekologicznej modzie i o przewidywaniach rynkowych po okresie pandemii.

 

Październik 2020

F5.pl - Piżamy, szlafroki, kapcie, czyli wieczorowy jesienny niezbędnik od 5 polskich marek.

"Długie i krótkie kimona, które tworzy Looks by Luks, idealnie sprawdzą się w roli domowych szlafroków, ale i nie tylko, bo warto, żeby zobaczył je ktoś więcej niż twój kot leżący na fotelu obok."Wrzesień 2020

AW'20/21 The Roots collection lookbook


AW'20/21 The Roots promo video:

 

 

Maj 2020

SS'20 DIVERSITY collection lookbook
SS'20 DIVERSITY promo video:

 

 

Marzec 2020


Magazyn VIVA! - VIVA!Eko

"Nam zaimponowała polska projektanka nakryć głowy Sylwia Luks. Designerka stworzyła odważny koncept w surowej scenerii Islandii. Te zdjęcia zarówno fascynują, jak i dają do myślenia. Czas powiedzieć dość plastikowi!"


 

 

Luty 2020


Dzień Dobry TVN

"Sylwia Luks to rodzinna i ciepła osoba, która za swoją działalność doceniona została przez brytyjskiego Vogue’a. Projektantka turbanów znalazła sposób na niecodzienny dodatek, który nosić mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Skąd narodził się pomysł i inspiracja na tworzenie ozdób na głowę?"

Dzień Dobry TVN - Sylwia Luks doceniona przez biblię mody. Jej turbany robią furorę

Styczeń 2020


British Vogue - February 2020 edition

"Looks by Luks is this season’s headwear trendsetter for kids and adults. Beautiful turbans and headbands in an array of colors are hand-sewn in Poland using ecological and ethically sourced fabrics. Follow @looks_by_luks on Instagram and visit www.looks-by-luks.com."

 
Listopad 2019

LadneBebe.pl - Poznajmy Się

"Kto lubi spacerować po Starym Sopocie, ten na pewno trafił na ich pracownię i butik przy kameralnej ulicy Haffnera. Kto lubi modę i styl, ten na pewno też zna tę markę. Jakiś czas temu zwróciła uwagę turbanami w rozmiarach dla małych i dużych – i dla noworodków, i dla ich mam. Nakrycia głowy Looks by Luks szybko podbiły nasze serca, i to nie tylko dlatego, że są piękne i modne."

 

 

Październik 2019

AW'19/20  á morgun {tomorrow} collection lookbookAW'19/20 á morgun {tomorrow} promo video:
Sierpień 2019


Trójmiasto.pl - Trójmiasto Deluxe


"Małżeństwo, przedsiębiorcy i projektanci - tak w wielkim skrócie można opisać bohaterów kolejnego wywiadu z cyklu Trójmiejscy projektanci. Marcin i Sylwia Luks stworzyli produkt nietuzinkowy: projektują opaski i turbany jako marka Looks by Luks. Produkt uważany wcześniej za niszowy teraz zdobywa klientów na całym świecie i jest chętnie pokazywany przez celebrytów."

 

 

Maj 2019

Choose You collection lookbook

 

 

Marzec 2019

Everyday Stories collection lookbook

 

Październik 2017

Magazyn Together - rodzinna strona Trójmiasta