Green Friday

Green Friday

Całkiem nowa strona internetowa! Czytanie Green Friday Translation missing: pl.article.general.reading_time Kolejny NAJLEPSZE POMYSŁY NA ŚWIĘTA 2021, CZYLI...

Dziś zmieniamy Black na Green. Już trzeci rok z rzędu przeciwstawiamy się świętu konsumpcjonizmu i przekuwamy je w inicjatywę, która będzie spójna z naszymi wartościami. Jako zrównoważony biznes chcemy, aby nasze działania zawsze współgrały z ideą slow fashion i ekologii!

Czy wiecie co dzieje się w przemyśle modowym w ciągu 10 sekund?
Liczby są ogromne, zanieczyszczenie środowiska rośnie dosłownie z sekundy na sekundę. W ciągu tak krótkiego czasu uszytych zostaje aż 31700 sztuk ubrań, gdzie aż 6340 sztuk nigdy nie zostanie sprzedanych. Przemysł modowy zużywa w ciągu 10s aż 470 miliardów ton wody! To więcej niż największy na świecie sztuczny zbiornik wodny. Chcielibyśmy, żeby te dane były nieprawdą, ale niestety tak wygląda nasz świat. Myślę, że rozumiecie dlaczego nie chcemy napędzać szału nieprzemyślanych zakupów kierowanych głównie ideą promocji a nie potrzeby. Dlatego jak co roku tego dnia nie będzie u nas wyprzedaży, za to z okazji naszego Green Friday, zysk z dzisiejszej sprzedaży przekażemy na wybraną placówkę, która należy do grupy Gdańskich Domów Dziecka.

To placówka z bardzo długa historią, która sięga aż do 1892 roku. Od lat tworzą dom dla wielu potrzebujących dzieci, oferując im również rozwój ich pasji! Co roku organizowany jest Plenerowy Przegląd Teatralny podczas, którego podopieczni prezentują swoje utwory. Nie zatrzymamy lawiny promocji zalewającej nas zewsząd, ale możemy sprawić radość potrzebującym! Możecie wesprzeć z nami szczytny cel oraz małe przedsiębiorstwo – tak się składa, że jutro świętujemy także Small Business Saturday!


Pamiętacie nasze poprzednie edycje? W zeszłym roku zysk ze sprzedaży przekazaliśmy na fundację Planet For Generations, która edukuje ma temat ekologii, less waste i zrównoważonego rozwoju firm. 2 lata temu wspieraliśmy natomiast fundację Kupuj Odpowiedzialnie, która nawołuje do odpowiedzialnej konsumpcji, organizuje warsztaty, wykłady i działa na rzecz czystszego świata.

Przypominamy również o naszym dzisiejszym LIVE, który odbędzie się o 15:00. W rozmowie założycielka naszej marki - Sylwia Luks Sonal Jain - założycielką fundacji Sustainable Earth Foundation, która od lat zajmuje się produkcją ubrań za pomocą naturalnych środków i barwników.

L E T 'S  M A K E  A  C H A N G E

Translation missing: pl.article.comments.comments_count

Magdalena

Magdalena

Wspaniała inicjatywa! Cieszy to, że są marki które wykorzystują taki dzień w dobrym celu

Wspaniała inicjatywa! Cieszy to, że są marki które wykorzystują taki dzień w dobrym celu

Ania

Ania

W końcu firma, która idzie w dobra stronę! Gratulacje postawy i trzymam kciuki za was 💙

W końcu firma, która idzie w dobra stronę! Gratulacje postawy i trzymam kciuki za was 💙

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane przed opublikowaniem.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.