SS'21

- Liberté -

Być sobą.
Oddychać pełną piersią.
Kochać, bez wstydu.
Żyć wedle swoich zasad.
Mówić, bez strachu.
Wyrażać siebie. Bez granic.

Spójrz. To mój sen o wolności.

Znajduję ją w marzeniach, bo gdy wstaje świt, przynosi ze sobą jedynie niepewność...
Pytam siebie: Jak cieszyć się chwilą, gdy serce wstydzi się swoich wyborów?
Jak stawiać czoła wyzwaniom, gdy umysł zamyka się w obawie przed krytyką?
Jak z radością witać jutro bez możliwości doświadczania piękna świata?
Jak tworzyć, gdy ręce krępują zakazy?
Czym jest ciało pozbawione możliwości decydowania o sobie?
Gdy w teatrze naszego życia za sznurki pociąga ktoś inny - jaką rolę przychodzi nam odgrywać?

STOP!

W tych burzliwych i trudnych czasach krzyczymy głośniej i głośniej. Wyraźnie mówimy STOP!

STOP zawłaszczaniu naszych ciał i umysłów.
STOP szufladkowaniu i polaryzacji.
STOP mówieniu nam, jak mamy żyć.

Looks by Luks nawołuje do wspólnego apelu o

WOLNOŚĆ

Pragniemy odzyskać ją w każdym wymiarze, odcieniu i aspekcie życia. Najnowsza kolekcja na sezon wiosna/lato 2021 Liberté pokazuje, jak być powinno - i jak było kiedyś, zabierając Cię w nostalgiczną podróż do Meksyku. Razem z nami zachwyć się egzotycznym pięknem ojczyzny Fridy Kahlo, której niezwykła wewnętrzna siła przetrwania do dziś fascynuje i napawa inspiracją. Ta niesamowita malarka zainspirowała nas do stworzenia czterech autorskich wzorów, symbolizujących otwarty umysł, swobodną miłość oraz szeroko pojętą wolność kobiet i sztuki. Bogactwo wibrujących kolorów oddaje meksykański kult barwy, pastelowe tony grzeją ciepłem swobodnej miłości, a linearne grafiki manifestują niezłomność w walce o to, co jest naszym prawem - nie przywilejem.

Anna Rudak

Mis Tetas Mis Labios

projektu Anny Rudak, to wzór inspirowany kobiecymi piersiami symbolizującymi bunt przeciw próbom zawłaszczenia kobiecych ciał. Nasze cycki to nasze usta, otwarcie mówiące: to moje!

Karolina Niedzielska

Amor Puro

projektu Karoliny Niedzielskiej, to print tie-dye inspirowany miłością we wszystkich jej odcieniach, nieskrępowaną przez społeczne obyczaje. Chcemy kochać bez granic, w świecie, gdzie tolerancja, akceptacja wyborów i otwartość to codzienność.

Na własnej skórze poczuj słynne słowa Fridy:

Viva la vida!

które uważała za swoje ostatnie przesłanie. Niech żyje życie! Niech artystka, słynąca z politycznego zaangażowania, jak również odważnego ukazywania kobiecości i cierpienia, będzie dla nas wzorem. Niech nauczy nas jak żyć naprawdę, wedle naszych własnych zasad, na przekór trudnemu losowi, ciesząc się nieskrępowaną wolnością. Liberté, oddając hołd twórczości i życiu Kahlo jednocześnie szuka odpowiedzi na pytanie, czy wolność jako wartość jest dziś należycie doceniana? Jakie ma znaczenie w kontekście obyczajów, słowa, sztuki? Kto wyznacza jej granice - i czy ma do tego prawo? Zatrzymaj się z nami na chwilę. Zadaj sobie te pytania. Poczuj emocje, jakie w Tobie wzbudzają.

Razem cofnijmy się do epoki cudownie radosnych dzieci-kwiatów i w rytm grzechoczących maracas
zatańczmy nasz taniec wolności.

SS'21 promo video

Looks by Luks od początku swojej działalności tworzy unikatowe nakrycia głowy, ręcznie wykonane turbany, opaski, a nawet gumki do włosów szyte z pozostałości materiałów.

Od kilku sezonów w naszych kolekcjach dostępne są również kimona – dłuższe zwane Yukata oraz krótsze Haori. Produkty są tworzone w sposób komplementarny, tak aby pasowały do siebie i wzajemnie się uzupełniały. Wśród naszych nowości na nadchodzący sezon wiosna/lato 2021 znalazły się jedwabne i lniane chusty na głowę oraz bandana.

Dodatkowo stworzyliśmy unikatowe torby typu shopper bag z hasłami nawiązującymi do przesłania całej kolekcji Liberté. Wreszcie, poszerzyliśmy swoją ofertę także o ubrania dla mężczyzn. Kolekcję dla Panów otwiera męska wersja krótkiego kimona - Haori for Him oraz szerokie lniane spodnie Hakama.

Część dochodu z kolekcji Liberté marka przekazuje na fundację Open Mind z Wrocławia, która działa w myśl “świata bez barier”, wspierając lokalne rzemiosło i współczesny design w celu pokazania, że kultura i sztuka zmieniają nasze życie na lepsze.

nasi klienci pokochali te wzory

bestsellery LIBERTÉ

Rampers Yuzen Paper
Cena obniżona240,00 zł

SS'21 LIBERTÉ

collection lookbook