AW'21/22

- ORIGIN -

Głęboko pod powierzchnią, w samym sercu, ze źródła istnienia rodzi się

Piękno.

Ponadczasowe, choć przemijające. Prawdziwe, bo niedoskonałe.

Wychodzi z wnętrza, wybijając się ku górze, by sięgnąć gwiazd.

Najwspanialszy spektakl zwany Życiem.

Kierunek tej ścieżki wyznacza Koniec, lecz sens nadaje jej

Początek.

Kamienie naturalne od tysięcy lat cieszą się sławą najwspanialszego z darów. Niewysłowionej urody klejnoty wzbudzały pożądanie możnych tego świata, zyskując status symbolu władzy i bogactwa. Mędrcy z kolei pragnęli zgłębić tajemnicę ukrytej w minerałach mocy, która miała przechodzić na posiadające je osoby. Właśnie dziś, gdy bardziej niż kiedykolwiek nasze ciała i dusze krzyczą z tęsknoty za harmonią, poczujmy energię płynącą prosto ze Źródła.

Jesienno-zimowa kolekcja Looks by Luks po raz kolejny nawołuje do chwili wytchnienia i przystanku w szalonym pędzie współczesnego życia. W sezonie 2021/2022 pragniemy się zatrzymać i oddać refleksji nad początkiem istnienia. Pomogą nam w tym kamienie, które posłużyły za inspirację dla czterech oryginalnych wzorów:

Natasza Kwiatkowska

Soul at Peace

Wzór Soul at Peace autorstwa Nataszy Kwiatkowskiej, przedstawia spirytualny kolaż kamieni, wśród których główną rolę odgrywa Ametyst na tle faz księżyca, w towarzystwie lustra - symbolu sfery duchowej, która nieśmiało domaga się dopieszczenia.

Magda Piesta

Serene Mind

Wzór Serene Mind autorstwa Magdy Piesty inspirowany jest jednym z najbardziej cenionych kamieni szlachetnych, różnobarwnym Turmalinem.

Origin to

mądrość płynąca z kryształów

Udowadniają nam, że warto patrzeć w głąb, nie ulegając złudnej powierzchowności. Pomagają usunąć negatywne emocje i osiągnąć stan czystości umysłu. Motywują do otwarcia się na świat i odkrywania swoich prawdziwych pragnień. Uczą miłości do samego siebie. Chronią, inspirują, dodają mocy. Tak samo jak my zrodzone z Matki Ziemi, w której wnętrzu wszystko ma swój początek i gdzie wszystko kiedyś powróci, wyznaczając bieg zaklętego kręgu życia… 

AW'21/22 promo video

Droga Origin zaprowadziła nas w prawdziwie magiczne miejsce, aż do Kielc - w samo serce gór Świętokrzyskich. To właśnie tam, w kopalni kamienia wapiennego Nordkalk w Miedziance i kamieniołomie Kopulak pod Kielcami, sfinalizowaliśmy naszą wizję Początku istnienia.  Nie mogliśmy wymarzyć sobie bardziej malowniczego krajobrazu, który tak bardzo wpasowałby się w koncepcję naszej sesji zdjęciowej. Zamiast modelek zaprosiliśmy do współpracy dwie niesamowite tancerki - Dorotę Kowalewską, 57 letnią aktorkę, od wielu lat związaną z Teatrem Muzycznym w Gdyni oraz Natalię Cedrowicz, tancerkę baletową Opery Bałtyckiej, która w wieku 24 lat przetańczyła ich już 20! Wraz z nimi gościnnie wystąpiła ośmioletnia baletnica Malu, która taniec dosłownie wyssała z mlekiem matki.


Hipnotyzujące zdjęcia, które powstały tego pamiętnego dnia to efekt pracy w naprawdę ekstremalnych warunkach! W Nordkalk zeszliśmy aż 90 m w dół, aby dotrzeć do przepięknego źródła o barwie turkusu, które skrywa się wśród piachu i kamieni. Przywitał nas tam 50 stopniowy upał, co stanowiło nie lada wyzwanie dla zakrytych od stóp do głów, stale poruszających się tancerek. Gracja i klasa, z jaką odegrały przy tym całą gamę emocji, tak pięknie uchwyconych na zdjęciach przez Natalię Miedziak-Skonieczną, wzrusza do łez. W kamieniołomie Kopulak, który wstępnie zwiedziliśmy z przewodnikiem, otaczający nas ze wszystkich stron ciemnoczerwony piaskowiec pięknie “zagrał” przesłanie kolekcji.

W poszukiwaniu źródła istnienia dotarliśmy także na hiszpańską Ibizę. To tam, na malowniczej wyspie Balearów odbyła się nasza druga, uzupełniająca sesja zdjęciowa do kolekcji Origin. Choć Ibiza powszechnie znana jest wszystkim z imprez, wyspa ta ma swoje korzenie w kulturze hippisowskiej, osadzonej w sferze duchowości i samoświadomości jeszcze w latach 70. Mówi się, że jest jednym z najbardziej magnetycznych punktów na ziemi, a co za tym idzie ma w sobie niezwykłą energię. Nie bez powodu więc wybraliśmy ją na miejsce kontynuacji naszej najnowszej kampanii. Ibiza i jej malownicze wybrzeże, pełne niesamowitych formacji skalnych położonych nad krystalicznie turkusową wodą, idealnie oddaje magiczne przesłanie naszej kolekcji, która garściami czerpie z najpiękniejszych darów natury, jakim są kamienie i kryształy.

Na miejsce sesji wybraliśmy 2 niezwykłe plaże: Punta Galera oraz Cala Llentia, aby poczuć na własnej skórze pradawną moc zaklętą w otaczających nas skałach i oddać na zdjęciach tę magiczną atmosferę. Punta Galera to zapierająca dech w piersiach zatoka, otoczona skalnymi formacjami, które wyrastając z klifów tworzą wielkie, płaskie płyty. Będąc tu można poczuć niezakłócony kontakt z naturą. Cala Llentia zaś nazywana też potocznie ”Stonehenge Ibizy” to miejsce instalacji “Time & Space” zaprojektowanej przez Australijskiego artystę Andrew Rogersa, która jest swoistym zegarem słonecznym i również przypisuje się jej niezwykłe moce magnetyczne. Obydwa te miejsca były idealnym tłem naszej kolekcji. Magia kryształów, wyrażona w autorskich wzorach kolekcji Origin idealnie współgrała z zachwycającą przyrodą tej pięknej wyspy. Do udziału w naszym projekcie zaprosiliśmy też wyjątkowe osoby. Przed aparatem stanęły polska supermodelka Małgorzata Guzowska oraz brytyjska modelka mieszkająca na stałe na wyspie Sarah Qaisar. W obiektywie utalentowanego fotografa Mario Alzate, mieszkającego i tworzącego do tej pory w Kolumbii, Nowym Jorku, Miami i Tulum, wprost nie można oderwać od nich wzroku. Jak cenne kryształy - hipnotyzują, fascynują i emanują naturalnym pięknem.

podaruj sobie odrobinę magii

ORIGIN

nakrycia głowy

Turband Maxi Inner Strength
Cena obniżona129,00 zł

KIMONA

Haori Kimono Deep Within
Cena obniżona460,00 zł
Wyprzedane

Mamy nadzieję, że wysiłek i serce włożone w pracę całej ekipy nad Origin znajdują odbicie zarówno na zdjęciach z sesji, jak i w produktach, które oferujemy w tym sezonie. Od początku istnienia Looks by Luks nasze produkty szyjemy w Polsce z materiałów ekologicznych zgodnie z ideą slow fashion oraz zero waste. Jako marka skupiamy się na tym, aby nasze produkty były wielofunkcyjne i można było je nosić na wiele sposobów.


Looks by Luks przekaże część dochodu ze sprzedaży kolekcji Origin na rzecz stowarzyszenia Geopark Świętokrzyski, które za cel obrało promocję i wykorzystanie unikatowego dziedzictwa geologicznego i kulturowego w turystyce zrównoważonej. Pierwszy w Polsce geopark z prestiżowym statusem UNESCO od kwietnia 2021 stale potwierdza swoją światową rangę tworząc sieci współpracy lokalnej i stymulując tworzenie produktów turystycznych bazujących na wyjątkowej geologii i lokalnych tradycjach.

aw'21/22 ORIGIN

collection lookbook