AW'21/22

- ORIGIN -

Głęboko pod powierzchnią, w samym sercu, ze źródła istnienia rodzi się

Piękno.

Ponadczasowe, choć przemijające. Prawdziwe, bo niedoskonałe.

Wychodzi z wnętrza, wybijając się ku górze, by sięgnąć gwiazd.

Najwspanialszy spektakl zwany Życiem.

Kierunek tej ścieżki wyznacza Koniec, lecz sens nadaje jej

Początek.

Kamienie naturalne od tysięcy lat cieszą się sławą najwspanialszego z darów. Niewysłowionej urody klejnoty wzbudzały pożądanie możnych tego świata, zyskując status symbolu władzy i bogactwa. Mędrcy z kolei pragnęli zgłębić tajemnicę ukrytej w minerałach mocy, która miała przechodzić na posiadające je osoby. Właśnie dziś, gdy bardziej niż kiedykolwiek nasze ciała i dusze krzyczą z tęsknoty za harmonią, poczujmy energię płynącą prosto ze Źródła.

Jesienno-zimowa kolekcja Looks by Luks po raz kolejny nawołuje do chwili wytchnienia i przystanku w szalonym pędzie współczesnego życia. W sezonie 2021/2022 pragniemy się zatrzymać i oddać refleksji nad początkiem istnienia. Pomogą nam w tym kamienie, które posłużyły za inspirację dla czterech oryginalnych wzorów:

Natasza Kwiatkowska

Soul at Peace

Wzór Soul at Peace autorstwa Nataszy Kwiatkowskiej, przedstawia spirytualny kolaż kamieni, wśród których główną rolę odgrywa Ametyst na tle faz księżyca, w towarzystwie lustra - symbolu sfery duchowej, która nieśmiało domaga się dopieszczenia.

Magda Piesta

Serene Mind

Wzór Serene Mind autorstwa Magdy Piesty inspirowany jest jednym z najbardziej cenionych kamieni szlachetnych, różnobarwnym Turmalinem.

Origin to

mądrość płynąca z kryształów

Udowadniają nam, że warto patrzeć w głąb, nie ulegając złudnej powierzchowności. Pomagają usunąć negatywne emocje i osiągnąć stan czystości umysłu. Motywują do otwarcia się na świat i odkrywania swoich prawdziwych pragnień. Uczą miłości do samego siebie. Chronią, inspirują, dodają mocy. Tak samo jak my zrodzone z Matki Ziemi, w której wnętrzu wszystko ma swój początek i gdzie wszystko kiedyś powróci, wyznaczając bieg zaklętego kręgu życia… 

AW'21/22 promo video

Droga Origin zaprowadziła nas w prawdziwie magiczne miejsce, aż do Kielc - w samo serce gór Świętokrzyskich. To właśnie tam, w kopalni kamienia wapiennego Nordkalk w Miedziance i kamieniołomie Kopulak pod Kielcami, sfinalizowaliśmy naszą wizję Początku istnienia.  Nie mogliśmy wymarzyć sobie bardziej malowniczego krajobrazu, który tak bardzo wpasowałby się w koncepcję naszej sesji zdjęciowej. Zamiast modelek zaprosiliśmy do współpracy dwie niesamowite tancerki - Dorotę Kowalewską, 57 letnią aktorkę, od wielu lat związaną z Teatrem Muzycznym w Gdyni oraz Natalię Cedrowicz, tancerkę baletową Opery Bałtyckiej, która w wieku 24 lat przetańczyła ich już 20! Wraz z nimi gościnnie wystąpiła ośmioletnia baletnica Malu, która taniec dosłownie wyssała z mlekiem matki.


Hipnotyzujące zdjęcia, które powstały tego pamiętnego dnia to efekt pracy w naprawdę ekstremalnych warunkach! W Nordkalk zeszliśmy aż 90 m w dół, aby dotrzeć do przepięknego źródła o barwie turkusu, które skrywa się wśród piachu i kamieni. Przywitał nas tam 50 stopniowy upał, co stanowiło nie lada wyzwanie dla zakrytych od stóp do głów, stale poruszających się tancerek. Gracja i klasa, z jaką odegrały przy tym całą gamę emocji, tak pięknie uchwyconych na zdjęciach przez Natalię Miedziak-Skonieczną, wzrusza do łez. W kamieniołomie Kopulak, który wstępnie zwiedziliśmy z przewodnikiem, otaczający nas ze wszystkich stron ciemnoczerwony piaskowiec pięknie “zagrał” przesłanie kolekcji.

W poszukiwaniu źródła istnienia dotarliśmy także na hiszpańską Ibizę. To tam, na malowniczej wyspie Balearów odbyła się nasza druga, uzupełniająca sesja zdjęciowa do kolekcji Origin. Choć Ibiza powszechnie znana jest wszystkim z imprez, wyspa ta ma swoje korzenie w kulturze hippisowskiej, osadzonej w sferze duchowości i samoświadomości jeszcze w latach 70. Mówi się, że jest jednym z najbardziej magnetycznych punktów na ziemi, a co za tym idzie ma w sobie niezwykłą energię. Nie bez powodu więc wybraliśmy ją na miejsce kontynuacji naszej najnowszej kampanii. Ibiza i jej malownicze wybrzeże, pełne niesamowitych formacji skalnych położonych nad krystalicznie turkusową wodą, idealnie oddaje magiczne przesłanie naszej kolekcji, która garściami czerpie z najpiękniejszych darów natury, jakim są kamienie i kryształy.

Na miejsce sesji wybraliśmy 2 niezwykłe plaże: Punta Galera oraz Cala Llentia, aby poczuć na własnej skórze pradawną moc zaklętą w otaczających nas skałach i oddać na zdjęciach tę magiczną atmosferę. Punta Galera to zapierająca dech w piersiach zatoka, otoczona skalnymi formacjami, które wyrastając z klifów tworzą wielkie, płaskie płyty. Będąc tu można poczuć niezakłócony kontakt z naturą. Cala Llentia zaś nazywana też potocznie ”Stonehenge Ibizy” to miejsce instalacji “Time & Space” zaprojektowanej przez Australijskiego artystę Andrew Rogersa, która jest swoistym zegarem słonecznym i również przypisuje się jej niezwykłe moce magnetyczne. Obydwa te miejsca były idealnym tłem naszej kolekcji. Magia kryształów, wyrażona w autorskich wzorach kolekcji Origin idealnie współgrała z zachwycającą przyrodą tej pięknej wyspy. Do udziału w naszym projekcie zaprosiliśmy też wyjątkowe osoby. Przed aparatem stanęły polska supermodelka Małgorzata Guzowska oraz brytyjska modelka mieszkająca na stałe na wyspie Sarah Qaisar. W obiektywie utalentowanego fotografa Mario Alzate, mieszkającego i tworzącego do tej pory w Kolumbii, Nowym Jorku, Miami i Tulum, wprost nie można oderwać od nich wzroku. Jak cenne kryształy - hipnotyzują, fascynują i emanują naturalnym pięknem.

podaruj sobie odrobinę magii

ORIGIN

nakrycia głowy

Turband Maxi Inner Strength
Cena obniżona129,00 zł

KIMONA

Yukata Kimono Soul at Peace Kids
Cena obniżonaOd 370,00 zł

Mamy nadzieję, że wysiłek i serce włożone w pracę całej ekipy nad Origin znajdują odbicie zarówno na zdjęciach z sesji, jak i w produktach, które oferujemy w tym sezonie. Od początku istnienia Looks by Luks nasze produkty szyjemy w Polsce z materiałów ekologicznych zgodnie z ideą slow fashion oraz zero waste. Jako marka skupiamy się na tym, aby nasze produkty były wielofunkcyjne i można było je nosić na wiele sposobów.


Looks by Luks przekaże część dochodu ze sprzedaży kolekcji Origin na rzecz stowarzyszenia Geopark Świętokrzyski, które za cel obrało promocję i wykorzystanie unikatowego dziedzictwa geologicznego i kulturowego w turystyce zrównoważonej. Pierwszy w Polsce geopark z prestiżowym statusem UNESCO od kwietnia 2021 stale potwierdza swoją światową rangę tworząc sieci współpracy lokalnej i stymulując tworzenie produktów turystycznych bazujących na wyjątkowej geologii i lokalnych tradycjach.

aw'21/22 ORIGIN

collection lookbook