AW'20/21

- The Roots -

Zatrzymaj się. Odetchnij. Wróć do początku.

Jak wiele byś dała, aby była tuż obok ciebie? Pomogła, doradziła, zaopiekowała się.
Magiczne sposoby naszych matek są nieodgadnioną siłą, która dodaje nam, młodym kobietom, mocy i mądrości, abyśmy mogły rozwinąć się jak płatki pięknych kwiatów, a w przyszłości przekazać te cechy naszym córkom.

W tym sezonie Looks by Luks wraca do korzeni, oddając hołd historii pisanej przez nasze matki. Pozostawione przez nie dziedzictwo to bezcenna lekcja pokazująca, jak w magiczny sposób uleczyć nasze ciało i duszę, wykorzystując prezent otrzymany od wspólnej matki - natury. Bezbronne wobec przyrody, przyjmujemy jej dary i poddajemy się ich działaniu.

The Roots to 4 autorskie wzory inspirowane roślinami - eterycznymi, zagrożonymi,
miododajnymi i leczniczymi. Przywołuje zapach bezpieczeństwa, harmonii, balansu i szczęścia. Pokazuje czyste, płynące prosto z naszych korzeni piękno, które pragnie się odrodzić.

Aleksandra Morawiak

Smells Like Nature

Wzór Smells Like Nature projektu Aleksandry Morawiak, to print inspirowany aromatami roślin eterycznych, które otulają swoim ciepłem, dodając piękno nawet najbardziej ponurym porankom. Projekt przedstawia wiciokrzew, uznawany za najpiękniej pachnący kwiat, lilię, jaśmin, tymianek i szałwię.

Natasza Kwiatkowska

Bee Sweet

Print Bee Sweet projektu Nataszy Kwiatkowskiej inspirowany jest roślinami miododajnymi, przedstawiający chaber, krokusa i czarci kęs. Ten wzór to hołd tym kwiatom, których nektar przyciąga pszczoły, a także historia o istotnej roli jaką pełnią dla ekosystemu.

Looks by Luks szyje w Polsce z dzianin ekologicznych, pozyskiwanych w zgodzie z etyką.

W duchu współtworzenia nurtu SLOW FASHION i w imię idei ZERO WASTE

marka stawia na kreowanie wielofunkcyjnych produktów, które można nosić na wiele sposobów, eliminując tym samym nadmierny konsumpcjonizm.

AW'20/21 promo video

Część dochodu z kolekcji The Roots przekazaliśmy na akcję społeczną Greenpeace Adoptuj Pszczołę, która zrzesza osoby zaangażowane w pomaganie pszczołom i sprawia, że Polska staje się coraz bardziej przyjazna zapylaczom.

aw'20/21 The Roots

collection lookbook