Looks by Luks to kolejne – po Teo, Mii i Zoe – nasze dziecko, zrodzone z pasji i… czystego przypadku! To w Meksyku podczas naszej podróży w 5 miesiącu ciąży z Teo, po raz pierwszy zobaczyłam w restauracji małą dziewczynkę w ślicznym turbanie na głowie i postanowiłam, że jeśli będę miała kiedyś córkę to jej taki sprawię.

Sama przez wiele lat nosiłam różne turbany, które udało mi się upolować w sklepach z odzieżą Vintage. Motałam także na swojej głowie chusty w fantazyjne upięcia. Kiedy 2 lata po naszej podróży do Meksyku kompletowałam wyprawkę mojej córki Mii, która była w brzuchu, przypomniał mi się ten pamiętny turban. Niestety na próżno było szukać w Polsce turbanów, więc korzystając z inspiracji w internecie oraz pomocy teściowej uszyłyśmy Mii jej pierwsze turbany. Jak się okazało był to strzał w dziesiątke! Turbany Mii okazały się tak wdzięcznym nakryciem głowy, że wszystkie moje znajome zapragnęły takich samych dla swoich córek. Podobnie jak moje obserwatorki na Instagramie, zasypywały mnie prośbami o ich uszycie.

Za namową przyjaciółki postanowiłam spróbować sprzedaży turbanów w internecie i ku mojemu własnemu zaskoczeniu pomysł okazał się ogólnopolskim hitem. Do dziś pamiętam te pierwsze 4 miesiące, kiedy sama szyłam ręcznie każdy turban po nocach kiedy dzieci spały, a w ciągu dnia pakowałam paczki do wysyłek. Tak właśnie powstała nasza marka, która szybko doczekała się strony internetowej, następnie Atelier w Sopocie i całkiem sporego zespołu osób pracujących przy szyciu, wysyłkach i obsłudze klienta.

Mówiąc nieskromnie, że Looks by Luks to zdecydowany pionier na polskim rynku ani trochę nie przesadzamy. Na próżno szukać firmy, która ma w swoim asortymencie tak wiele różnych nakryć głowy w tak bogatej palecie barw. Szyjemy z najlepszej jakości materiałów, posiadających certyfikat Oeko-Tex® Standard 100 i/lub GOTS (Global Organic Textiles Standard), których niestrudzenie poszukujemy i starannie wybieramy pod kątem przyjazności środowisku. To samo tyczy się naszych opakowań i materiałów reklamowych, które są biodegradowalne, ekologiczne lub z recyklingu.

Looks by Luks to marka, która tworzy w Polsce z myślą o świadomych konsumentach, którym zależy na unikalnych i niepowtarzalnych produktach, wykonanych w duchu zrównoważonej mody, która jak najmniej szkodzi środowisku. Ważne jest dla nas pochodzenie materiałów, proces ich powstawania i końcowy wpływ na środowisko. Każdy produkt szyjemy w naszej małej sopockiej manufakturze na zamówienie klienta. Dzięki temu produkujemy tyle ile potrzeba i nic się nie marnuje.

Z dumą przyznajemy, że udało nam się wykreować w Polsce modę na turbany, do których wkrótce dołączyły różnego rodzaju opaski a nawet… kimona - czyli moja kolejna fascynacja. Z resztek po turbanach, opaskach i kimonach szyjemy gumki i frotki do włosów zgodnie z nurtem less waste, tak aby nic nie marnować.

Dlatego Looks by Luks to także filozofia życiowa bazująca na naszych własnych doświadczeniach. Stawiamy na edukowanie naszych klientów. Co sezon projektujemy autorskie wzory, we współpracy z wyjątkowymi artystami, które mają odzwierciedlać ważne dla nas aspekty w życiu takie jak ekologia, bliskość natury, praca nad sobą, równość społeczna i wolność. Każda nasza kolekcja niesie za sobą jakiś przekaz, a część dochodów z jej sprzedaży przeznaczamy dla różnego typu fundacji, związanych z tematem danej kolekcji.

Looks by Luks to przede wszystkim ludzie, którzy kochają to co robią i swoją wizją świata chcą zarażać innych.

Nasze drzwi są zawsze otwarte, zapraszamy!

Sylwia i Marcin

Założyciele Looks by Luks